Greetings from Scotland: Gatvės Blogas Škotijoje

During “Urban Ideas Bakery” in Stirling (Scotland), which aimed to develop creative scenarios for the city’s revitalization, we shared a concept of “Street blog”, proposed several models of reconceptualization of tourist routs in the city (re-routing) and developed the idea of international art-project, which would result in solving the problem of one street in Stirling.

Thanks to the enthusiasm of bakers’ team, Vilnius Street Blog has got a cute sister in Stirling (Scotland) in a couple of days! We believe, that people of Stirling will enjoy this communication tool for sharing their ideas and visions of the city. This tool should be installed in the places where tourist arrive – the rail station and the castle. We are looking for new updates on “Striling says” blog!

Upd. in april a street blogging session accompanied with beautiful art-projections was initiated by the rail station in Stirling (a sound is quite psychodelic):

Sterlingo mieste (Škotijoje) įvyko “Urban Ideas Bakery” dirbtuvės, kurių tikslas buvo suformuluoti ir pristatyti idėjas, skirtas patrauklaus miesto įvaizdžio kūrimui. Kaip ir daugelis mažų Škotijos miestelių, Sterlingas stengiasi pritraukti ir sulaikyti turistus, kurie paprastai apsilanko tik trumpam – tam, kad apžiūrėtų kelias istorines vietas.


Prieš dirbtuves gavome ilgą ataskaitą apie šio miesto ekonomikos būklę. Pagrindinės problemos: aiškiai apibrėžtos tapatybės nebuvimas ir turistinių maršrutų ribotumas.

Buvo aišku, kad reikia:
a) sukurti miesto įvaizdį;
b) rekonceptualizuoti turistinius maršrutus;
c) aktyvuoti miesto bendruomenes (tai stiprus Škotijos miestų, ir bendrai, visos Jungtinės Karalystės miestelių gyvenimo resursas), skatinant vietinius gyventojus aktyviau dalyvauti miesto įvaizdžio formavime.

Laimikis.lt pasiūlymai:
a) labai nebrangus art-projektas, kuriame dalyvauja iš karto keli Europos miestai, kurių menininkai prisideda prie Sterlingo įvaizdžio formavimo. Platinant kvietimą dalyvauti projekte, o vėliau skelbiant rezultatus, pranešama žinutę apie Sterlingo atvirumą kūrybinėms iniciatyvoms (tai kur kas efektyvesnis būdas, nei Lietuvoje pamėgti tušti lozungai ir šalies prekės ženklo atnaujinimus).
b) dalinis įprastų maršrutų rekonfigūravimas įmanomas išvystant alternatyvius naratyvus apie miestą (kol kas dominuojantis naratyvas, kuris siūlomas turistams, yra standartinis istorinis) ir instaliuojant ryškius, viliojančius objektus, nuvedančius turistus į miesto centrą (paprastai turistai siekia pamatyti pilį – ir iš karto išvažiuoja į kitus miestus). Maršrutams stabilizuoti reikalinga serija renginių skirtinguose miestelio rajonuose, kurie būtų įgyvendinami, vienijantis vieno ar kito rajono krautuvėms (šiuo požiūriu lengviausia buvo dirbti su centre esančiu pasažu).
b) & c) miestelėnams bei miesto svečiams pasiūlyti komunikacijos įrankį, kad galima būtų dalintis miesto vizija ir kurti šilto, bendraujančio miesto įvaizdį.


pilotinis gatvės blogas “Sterling says”,
kuris buvo sėkmingai išbandytas gatvėse dirbtuvių metu.

Tarp mūsų pasiūlytų idėjų buvo ir jau išvandyta Vilniuje bei Kaune “Gatvės Blogo” koncepcija. Jos tikslas – ne tik suteikti miestiečiams galimybę dalintis savo idėjomis ir vizijomis, bet ir įtraukti atvykstančius turistus į žaidybinę komunikaciją su vietiniais gyventojais.

Todėl pagrindinės blogo instaliavimo vietos turėjo būti tie miesto taškai, į kuriuos atvyksta turistai: geležinkelio stotis ir miesto pilis, prie kurio atvyksta turistiniai autobusai. Vos per dvi dienas paleidome pilotinę “Gatvės blogo” versiją ir padarėme seriją interviu su praeiviais apie Sterlingo kultūrinį gyvenimą. Pasitikite Vilniaus gatvės blogo broliuką – projektą Stirling says.

Atradimas: su mažesniais miestais dirbti yra kur kas lengviau,
turint omenyje bendruomenių sutelktumą ir resursų pasiekiamumą.
Įgyvendinti idėjas mažesniuose miestuose galima kur kas greičiau, nei stambiuose (ypač sostinėse).

Jekaterina Lavrinec (laimikis.lt)

Advertisements

2 thoughts on “Greetings from Scotland: Gatvės Blogas Škotijoje

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s