Miesto istorijų pasakotojai: Natalija

You surely have already seen Natalija, who sells pastry at Gediminas 27, where a part of “X Baltic Triennial of International Art 2oo9: Urban Stories” takes place. Here come more episodes with Natalija in starring role. She remembered several urban elements (like a fontain @ Sereikiškių park), which are forgotten by now.

Gatvės Blogo kaimynė Natalija yra praeivių hipnotizuotoja, lengvos rankos šeimininkė ir karštų pyragaičių pardavėja Gedimino 27. Nors esame pažįstami tik savaitę, įsitikinome, kad ji – neeilinė Vilniaus istorijų pasakotoja.

IMGP8213

Miesto žemėlapis:
Vaikystėje ji fotografavosi prie “Černechovskio” paminklo (domėjosi, kas gi ten dabar vietoj jo stovi), o labiausiai mėgo dramblio formos fontanus Jaunimo parke (dabar – Sereikiškių):

Fontanas Jaunimo parke. Vilnius [miestai.net]

[Jaunimo sodas (Sereikiškių parkas) 1956
Vilnius 1945 – 1990 (sovietmečio nuotraukos) Miestai ir architektūra]

Knygos, kinas ir herojai:
ji ištikima Agatos Kristie ir Šerloko Holmso gerbėja.

Pardavimai jai – ne naujiena:
ilgą laiką dirbo “Balduose” (dabartinės Mindaugo Maximos vietoje),
“Gintaro” viešbutyje, kur bendravo su daugybe žmonių – nuo paprastų miestelėnų iki aukščiausio rango žvaigždžių ir politikų. Nuo balandžio pardavinėja pyragaičius po Gedimino 27 stogeliu. Vasarą čia buvo daugiau prekeivių: mergina, siūlanti akinius nuo saulės, ledų pardavėja, vaikinai su kava, sultis vietoje spaudė merginos. “Ką jūs, kaip gerai, kaip kokiuose Gariūnuose!”, – džiaugiasi Natalija kompanija.

Ir kiti žmonės (rankos ir balsai):
Natalija prisimena, kad spaudė ranką ministrams, Majai Pliseckajai, o pirmąjį Lietuvos Televizijos diktorių J. G. Baranauską atpažindavo tik iš balso.

Natalija ir balandžiai
IMGP8211

“iš pradžių buvo viena balandė, kuri nuolatos atskrisdavo pas mane ir lesdavo iš rankos. Vėliau atvedė vaikiną. Kaip aš tai supratau? :)ogi žiūriu – taip meiliai bučiuojasi kampe.”

IMGP8195

Lengva ranka
Natalija dažnai sako turinti “lengvą ranką”: jai pakanka suvalgyti kibiną ir tą dieną jie bus iššluoti iš prekystalio. Arba, ji gali lengva ranka išgerti taurelę ir ligos kaip mat praeis, pilant į stikliuką – poveikis analogiškas.
Draugystė su porele balandžių taip pat lengvos rankos nuopelnas.

Magnetintis Natalijos žvilgsnis ir gimtadienis
Atsimenate istoriją apie Natalijos magnetinį žvilgsnį ir šrilankietį? Spalio antrą dieną kiekvienas Natalijos pirkėjas, bent truputi pabendravęs su magnetinio žvilgsnio šeimininke, pasidomėdavo, kada jos gimtadienis. Paaiškėjo, kad tą dieną buvo Natalijos gimtadienis! Tas žvilgsnis – gryniausias NLP! 🙂

Čia pat išgirdome apie gėles, kurias ji dievina. Tai – raudonos rožės. Nieko daugiau neliko, kaip pasveikinti ir nusiųsti kuo šilčiausiu linkėjimų, nes dienos darosi vis niūresnės.

IMGP8322
Su gimtadieniu, Natalija!

Advertisements

10 thoughts on “Miesto istorijų pasakotojai: Natalija

 1. Su bičiuliu kaip tik spalio 2-ąją ėjom pro šalį ir kažkaip nedrąsiai žvilgtelėjom į pastato vidų. O Natalija labai paprastai, bet užtikrintai: užeikit, ten įdomu!
  Mes ir užėjom. Buvo tikrai gerai 🙂
  Gaila daugiau nepabendravom – gal irgi būtume paklausę gimtadienio datos? 🙂

 2. Pingback: Laimikis » Blog Archive » Web 0: Gierdrė

 3. Ežiuk, o dalis parodos yra ŠMC – ten yra įspūdingų istorijų!

  wr, uhu, gražus.
  o girdėjai, kad parką rekonstruos, ir orientuojamasi į 19 a. planą? Diskusijoms dėl viešų miesto erdvių, kaip visada, trūksta viešumo, bet girdėjau, kad parką norima aptverti ir rakinti. Dabar pagalvojau, juk galima buvo parengti parkui-sodui skirtą parodą, ir prikelti skirtingų periodų archyvinę medžiagą, supažindinant su ja miestelėnus.

 4. Pingback: Laimikis » Blog Archive » Angelė ir Aleksas

 5. Pingback: Natalija: Snaigės ir Viatkos reklaminis veidas « Web 0

 6. Pingback: Laimikis » Blog Archive » Sereikiškių parkas: istorijos amputavimas

 7. Pingback: Laimikis » Blog Archive » Goodies | Geruliai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s