Pecha Kucha #2

Savaitgalį Julius N. (laimikis.lt) iškeliavo į Kaune vykstantį Pecha Kucha renginį, kur pristatė Gatvės Blogo idėją. Pecha Kucha – smagus prezentacijos formatas: 20 skaidrių po 20 sekundžių, iš viso kiekvienam pranešimui 6 min 40 sek.

Įspūdžiai & prezentacijos skaidrės su trumpais komentarais:

Prieš renginį sutikęs Artūrą Š. ir jo draugus spėjau sužaisti kinietiškų šaškių partiją.  Nerimaudamas, kad laikas iki prezentacijos greitai tirpsta, sugebėjau nesunkiai laimėti 🙂 Ant scenos turėjau lipti antras.

Pirmas pranešėjas Alius galvoja žaliai, todėl pasakojo ką daryti, kad eko-reklama būtų ekologiška: pvz., jis siūlo spausdinti skrajutes ant atraižų.

Mariaus pristatyti vizualinės komunikacijos nesusipratimai pagyvino visą vakarą. “Kačiukas, už jo – aktyviai šniokščianti jūra. Užrašas: “nuo idėjos iki gaminio”. Reklamuojama… spausdinimo technika.” Juokėsi visi.

Irina suintrigavo, kuo skiriasi akademinės valtys nuo paprasčiausių baidarių ir beveik įtikino užsirašyti į akademinio irklavimo mokyklą; o kolega-architektas Matas pristatė miesto upės atgaivinimo variantus.

Lipdamas ant scenos, gavau žinutę iš Jekaterinos, kuri už 100 km. laikė kumščius už laimikį: “Na kaip?” 🙂 Ogi taip:

Laimikis_web0 Pecha-Kucha
Suvokdami miestą kaip žaidimo aikštelę, Laimikis.lt inicijuoja sąveikas su praeiviais ir gatvės žaidimus (pvz. Burbuliatorių), kurie pagyvina miesto erdves.  Kiekviena miesto erdvė numato tam tikrą elgesį ir komunikacijos modelį.

Laimikis_web0 Pecha-Kucha5-1

Interneto vartotojas miesto gatvėse išlieka interneto vartotoju:  orientuojasi pagal nuorodas, naršo užrašus ant sienų, reklaminius stendus, dalyvauja offline bendruomenėse.

Laimikis_web0 Pecha-Kucha6

“Gatvės blogas” yra internetinės komunikacijos modelis, perkeltas į gatves ir skaitinantis praeivių sąveiką, apsikeitimą žinutėmis ir emocijomis 🙂 Vadiname jį Web 0, nes tai yra ironiška nuoroda į “iki-internetinę” komunikaciją, o taip pat populiaraus “Web 2.0” formato dekonstrukcija.

Laimikis_web0 Pecha-Kucha7

“Gatvės blogą” sudaro 4 blokai: “Dienos tema”, “Dienos vaizdai”, “Gatvės twitter”, “Dalybos”. Kiekvienas iš blokų atitinka gerai žinomus internetinės komunikacijos formatus: forumai, flickr, twitter, įvairūs prisegtukai. Todėl jis lengvai atpažįstamas “internetinės kartos” atstovų. Tačiau “Gatvės blogą” aplanko ir žinomi Vilniaus gatvių personažai (pvz. Kunigaikštis).

Laimikis_web0 Pecha-Kucha4

Vienas nedidelis komunikaciją skatinantis elementas gatvėje gali pagyvinti vietą, kurioje jis yra instaliuotas. Smagu, kad tarp “Gatvės blogo” lankytojų yra grįžtančių skaityojų ir rašytojų, ir ilgainiui šis miesto elementas suburia savo bendruomenę.

Įspūdžiai iš scenos: scena patogi, publika nepakartojama!
Laukiame kito karto 🙂 ir iki susitikimo gatvėse!

Advertisements

2 thoughts on “Pecha Kucha #2

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s